Białoruś. W Mińsku i Baranowiczach pojawiły się hasła przeciw integracji z Rosją

Świat
Wikimedia/Homoatrox
Ulica Rewolucyjna w Mińsku

W Mińsku i Baranowiczach na ulicach pojawiły się niewielkie plakaty z hasłami wyrażającymi sprzeciw wobec integracji Białorusi z Rosją. W Baranowiczach spalono wspólne zdjęcie liderów obu krajów: Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina - podało Radio Swaboda.

Hasła na plakatach głoszą m.in.: "Nie - dla integracji z Rosją", "Nie - dla okupacji Białorusi", "Łukaszenka, nie wciągaj kraju w wojnę".

 

ZOBACZ: Rosja. Aktywistki Pussy Riot ogłosiły głodówkę w areszcie

 

Ze zdjęć opublikowanych przez Radio Swaboda na jego portalu w niedzielę wynika, że w Mińsku plakaty rozlepiono w centrum miasta, w miejscach, gdzie odbywały się w zeszłym roku masowe protesty przeciwko Łukaszence.

 

Radio Swaboda opublikowało też wideo, na którym - jak podało - nieznani aktywiści spalili wspólną fotografię Łukaszenki i Putina. Wideo nagrane zostało w Baranowiczach.

 

ZOBACZ: Putin ostrzega NATO. "Rosja może odpowiedzieć"

 

Po protestach przeciwko Łukaszence, brutalnie zdławionych przez władze w Mińsku, Zachód nałożył na Białoruś kolejne sankcje.

 

Rosja zapowiedziała, że będzie wspierać Mińsk w obliczu sankcji, zarazem pogłębiając integrację z Białorusią we wspólnym Państwie Związkowym. Jeszcze przed końcem roku, 29 grudnia, odbędzie się w Petersburgu kolejne w tym roku spotkanie Putina i Łukaszenki poświęcone temu zagadnieniu.

mad/hlk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!