Tornado w USA. Kot przeżył dziewięć dni pod gruzami budynku

Świat
Associated Press/Twitter/@ajt1971
Kot przeżył dziewięć dni w gruzach pod budynkiem

W dziewięć dni po przejściu tornada przez centrum miasta Mayfield w stanie Kentucky w gruzach trzypiętrowego budynku biurowego znaleziono kota - podała w czwartek agencja AP. Kot nie doznał obrażeń na skutek działania żywiołu. Był tylko wygłodniały i spragniony - przekazano.

- Gdy stałem na gruzach budynku "zdało mi się, że usłyszałem miauczenie i choć myślałem, że to jakieś omamy, zawołałem mojego kota po imieniu, po czym znów usłyszałem miauczenie - relacjonował właściciel kota o imieniu Madix.

 

 

Głos dochodził spod zawalonego budynku - opisuje agencja. Właściciel zwierzęcia wraz z kilkoma osobami przeszukał gruzowisko, odnajdując swojego kota w dziurze pod domem.

Dziewięć dni pod gruzami

- Nie mam pojęcia jak cokolwiek, czy ktokolwiek mógł przetrwać samo tornado, a co dopiero zniszczenie, jakie ono ze sobą niosło - komentował właściciel. - Jeżeli koty mają dziewięć żyć, Madix wykorzystał pewnie osiem z nich, by przetrwać te dziewięć dni pod gruzami - powiedział.

 

ZOBACZ: Tornado w USA. Liczba ofiar rośnie. Żywioł dotknął sześciu stanów

 

Kentucky to najciężej dotknięty z ośmiu amerykańskich stanów, przez które w połowie grudnia przeszło kilkadziesiąt trąb powietrznych. Według CNN, w wyniku kataklizmu zginęło ponad 80 osób.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!