Opole. Nie chciał założyć maseczki i zaatakował policjantów. Grozi mu do trzech lat więzienia

Polska
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Nie miał maseczki i zaatakował policjantów. Usłyszał zarzuty

Podczas interwencji policjantów w centrum handlowym 31-latek, który przyszedł na zakupy bez maseczki, zaatakował funkcjonariuszy. Zamieszkałemu na stałe w Niemczech mężczyźnie przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi do 3 lat więzienia.

Jak poinformowała w czwartek KW Policji w Opolu, do zdarzenia doszło w środę, w centrum handlowym w stolicy regionu. Policjanci patrolujący galerię handlową zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy nie mieli wymaganych prawem maseczek.

 

ZOBACZ: Omikron w Polsce. Osiem kolejnych przypadków

 

Podczas próby wylegitymowania, mężczyzna był agresywny i odmówił podania swoich danych. Doszło do szarpaniny z policjantami, w trakcie której kilkukrotnie kopnął jednego z funkcjonariuszy. Ostatecznie 31-latek mieszkający na co dzień w Niemczech, został obezwładniony i przewieziony do komisariatu. Towarzysząca mu kobieta odmówiła przyjęcia mandatu i jej sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd.

 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!