Śląskie. Strzały w głowę przyczyną śmierci dwóch mężczyzn, których ciała znaleziono przy A1

Polska
Pixabay
W pobliżu zwłok znaleziono też broń czarnoprochową

Rany postrzałowe głowy były przyczyną śmierci obu młodych mężczyzn, których ciała znaleziono w czwartek na nieużytkach rolnych w pobliżu autostrady A1 w Świętoszowicach w powiecie tarnogórskim – wykazały zarządzone przez prokuraturę sekcje zwłok.

O ich wstępnych wynikach poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska. Zaplanowano jeszcze m.in. badania toksykologiczne i histopatologiczne.

 

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn w wieku 20 i 21 lat oraz ich wcześniejszego zniknięcia. Postępowanie toczy się w sprawie zabójstwa, ale na jego obecnym etapie prokuratura nie informuje o hipotezach dotyczących możliwego przebiegu zdarzeń. Wiadomo, że mężczyźni znali się wcześniej i obaj byli namiętnymi graczami komputerowymi.

 

ZOBACZ: Przemysław Czarnek: największym problemem Europy jest totalitaryzm ideologii neomarksistowskich

 

Początek śledztwu dało zgłoszenie matki 20-latka - mieszkańca Gliwic. Kobieta zgłosiła się na policję we wtorek informując, że syn nie wrócił do domu na noc, choć zapowiadał, że będzie ok. godz. 21. Według jej relacji wrócił w poniedziałek z pracy, a późnym popołudniem wyszedł z domu, nie zabierając żadnych rzeczy i zapowiadając powrót wieczorem.

Podwójne zaginięcie i poszukiwania 

Policjanci szybko stwierdzili, że 20-latek od 1 grudnia nie stawiał się w pracy. Zaczęli kontaktować się z jego znajomymi, a jedną z indagowanych osób miał być o rok starszy kolega spod Tarnowskich Gór. Kiedy w środę funkcjonariusze z Tarnowskich Gór dotarli do rodziny 21-latka okazało się, że nie ma go w domu od 9 grudnia. Rodzina była przekonana, że wyjechał za granicę, do Holandii. Po wizycie policjantów bliscy 21-latka również złożyli zawiadomienie o zaginięciu.

 

ZOBACZ: Policjant z Konina, który zastrzelił 21-latka, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

 

Rozpoczęto poszukiwania na okolicznych terenach i jeszcze w środę znaleziono samochód 21-latka, a w nim rzeczy, które mogły świadczyć o tym, że spotkał się z kolegą z Gliwic. Do poszukiwań włączono psa tropiącego z przewodnikiem, wykorzystano quady i dron, wsparcia udzieliła też straż pożarna. W czwartek rano znaleziono ciała obu mężczyzn na nieużytkach rolnych, w pobliżu drogi technicznej obok autostrady A1. W pobliżu zwłok znaleziono też broń czarnoprochową.

kmd/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!