Jerzy Zięba z wykładem w Nowym Sączu. Uczestnicy bez maseczek

Polska
Polsat News
Jerzy Zięba

W czasie wykładu Jerzego Zięby w Nowym Sączu na sali było 230 osób. Tylko jedna miała założoną maseczkę. Kontrolę w asyście policji przeprowadził sanepid.

- Mamy podejrzenia, że mogło dojść do przestępstwa szerzenia zagrożenia epidemiologicznego. Zebrany materiał dowodowy przekażemy do prokuratury. Czynności trwają. Będziemy analizować nagrania z monitoringu - powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Na sobotni wykład propagatora naturoterapii i autora książki "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie" Jerzego Zięby w Nowym Sączu wstęp był wolny. Kontrolę w asyście policji przeprowadził sanepid - informuje Interia.

Wykład Jerzego Zięby. Tylko dziennikarka w maseczce

- Zabezpieczyliśmy dokumentację, ponieważ organizator od każdej osoby pobierał oświadczenie, na którym wchodzący deklarował, czy jest zaszczepiony. Zabezpieczyliśmy te oświadczenia i je sprawdzamy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tylko część osób zadeklarowała, że jest zaszczepiona przeciwko COVID-19. Na sali natomiast nikt nie miał maseczki, oprócz jednej dziennikarki - powiedział rzecznik.

ZOBACZ: "Jestem listonoszem, który przyniósł niektórym lekarzom złą wiadomość" - Jerzy Zięba

 

Za złamanie limitu osób na sali grozi kara grzywny do 5 tys. zł. Sanepid może nałożyć karę na organizatora wydarzenia do 30 tys. zł.

 

Organizatorem spotkania była prywatna osoba, która wynajęła salę nowosądeckiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

ml//Interia

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!