Śmierć 12-latka podczas ferii w Wiśle. Skazano trzy osoby

Polska
Polsat News
Śmierć 12-latka w Wiśle. Sąd skazał opiekunów 

Przed Sądem Rejonowy w Zgierzu w piątek zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku na basenie w Wiśle (woj. śląskie), gdzie w 2017 r., podczas ferii zimowych, utopił się 12-letni chłopiec. Trzy osoby skazano na 3 miesiące więzienia i 2 lata prac społecznych.

Do tragedii doszło w połowie stycznia 2017 roku podczas ferii zimowych. Grupa dziewiętnastu nastolatków z powiatu zgierskiego (Łódzkie) wraz z dwoma opiekunami była na basenie w Wiśle (Śląskie). Nagle 12-latek wraz z innym chłopcem znaleźli się w głębokiej części kąpieliska i byli już pod powierzchnią wody.

 

Chłopców z basenu wyciągnął jeden z opiekunów. Od razu przeprowadzono reanimację i wezwano pogotowie ratunkowe. Jednego chłopca, 12-latka ze Zgierza, nie udało się jednak uratować.

 

ZOBACZ: USA. Dziecko zmarło po infekcji "mózgożerną amebą". Do zakażenia doszło na basenie

 

Zimowisko, na którym przebywali chłopcy, organizowane było przez Urząd Gminy w Zgierzu. Grupa liczyła 33 osoby w wieku od 9 do 16 lat. Opiekunowie grupy oraz obsługa basenu byli trzeźwi.

Śmierć 12-latka w Wiśle. Sąd skazał opiekunów 

Sąd uznał winę kierowniczki ośrodka, prezesa spółki i mężczyzny, który pełnił funkcję ratownika, a nie miał takich uprawnień, za "narażenie na utratę zdrowia i życia" nie tylko dwójki chłopców, ale i kilkunastu innych dzieci kąpiących się w basenie.

 

Troje oskarżonych skazano na 3 miesiące więzienia i 2 lata prac społecznych. Przez 5 lat nie mogą też pracować w placówkach związanych z rekreacją w wodzie i na stanowiskach kierowniczych.

ml//PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!