Indie. Nastolatek odciął siostrze głowę. Pomogła mu matka

Świat
Pixabay
Nastolatek trafił do ośrodka dla nieletnich, a matka została aresztowana

Nastolatek z zachodnich Indii został aresztowany po tym, jak zamordował swoją starszą siostrę, obcinając jej głowę - poinformowała miejscowa policja. W zbrodni pomogła mu matka, która trzymała ciężarną kobietę za nogi.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę w Vaijapur w stanie Maharashtra. - 19-letnia kobieta postąpiła wbrew woli rodziców i pięć miesięcy temu wyszła za mąż. Od tego czasu mieszkała z mężem i nie miała kontaktu z rodziną – powiedział CNN Kailash Prajapati z policji w Vaijapur.

Zabił brat, pomogła matka

W niedzielę matka i brat ofiary przyszli do jej domu, a ona zaprosiła ich do środka na herbatę. - Wtedy brat wziął kosę, uderzył ją cztery razy i odciął jej głowę. Następnie głowę ofiary wyniósł na podwórko, ciało zostawił w domu – powiedział Prajapati.

 

- Matka trzymała za nogi ofiarę podczas zbrodni i była tak samo winna - dodał. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Zabił pięcioosobową rodzinę. Powodem sfałszowany certyfikat szczepienia

 

Mąż 19-latki był spał w innym pokoju. Obudziły go hałasy. - Podejrzany zaatakował również go, ale udało mu się uciec - wyjaśnia Prajapati. Mąż kobiety powiedział policji, że jego żona była w drugim miesiącu ciąży. Ma to potwierdzić sekcja zwłok. 

 

Brat i matka 19-latki sami zgłosili się na komisariat. Chłopak jest niepełnoletni, trafił do ośrodka dla nieletnich. Matkę z kolei aresztowano. Czekają na oficjalne oskarżenie.

"Zabójstwa honorowe"

Przebieg morderstwa opisanego przez policję pasuje do wzorca zabójstwa honorowego. Nazywane są tak zabójstwa kobiet lub dziewczynek przez męskich członków rodziny, którzy usprawiedliwiają swoje tym, że ofiara przyniosła rodzinie hańbę.

 

ZOBACZ: Bielsk. Zabił ciężarną żonę. Prokuratura złoży apelację

 

Według statystyk Krajowego Biura Rejestrów Przestępczości w 2020 r. w Indiach odnotowano 23 "zabójstwa honorowe".

pgo/CNN

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!