Wrocławski MPK pokazał hejt pasażerów. "Czasem podzielamy wasze nerwy"

Polska
MPK Wrocław
Spot MPK pokazuje autentyczne przejawy hejtu wśród pasażerów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu z okazji Dnia życzliwości zaprezentowało film, na którym aktorzy recytują hejterskie wiadomości, jakie na co dzień spływają do MPK przez social media i komunikatory. "Jak nie zdążę, gdzie mam zdążyć, to was k*** spalę" - to tylko jeden z nich. Prezes miejskiej spółki odniósł się z życzliwą odpowiedzią do hejterów.

"Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu utrzymuje stały kontakt ze swoimi pasażerami. Mogą oni kontaktować się z przewoźnikiem m.in. za pośrednictwem infolinii oraz mediów społecznościowych. Na samym tylko Facebooku MPK otrzymuje kilkadziesiąt wiadomości dziennie" - informuje przewoźnik w komunikacie prasowym. Dodaje, że "rozmowy najczęściej dotyczą bieżącego funkcjonowania spółki i przebiegają kulturalnie. Niekiedy są to pytania o aktualne zdarzenia w ruchu drogowym, innym razem pochwały dla kierowców i motorniczych" - czytamy.

 

ZOBACZ: "Sympatycy złomu". MPK Wrocław reaguje na krytykę ze strony miłośników tramwajów

 

Jednak z okazji Dnia życzliwości MPK przygotowało klip, na którym prezentuje "szokujące wiadomości, jakie niekiedy otrzymuje od niektórych użytkowników". Przygotowany przez spółkę film, w którym wystąpili ludzie zatrudnieni w MPK, ukazuje autentyczne, jak przekonuje MPK, treści wulgarnych, niekiedy wprost nawołujących do agresji, wiadomości. "Nienawidze was k****", "Wszyscy z waszej pracy ch*** i s*** które nie otwierają drzwi gdy przy nich jestem", "Jak nie zdaze tam gdzie mam zdążyć to was k**** spale" - to tylko niektóre z nich.

 

WIDEO: Spot MPK z okazji Dnia życzliwości to stanowcza reakcja na hejt

 


– W ten nieszablonowy i być może szokujący sposób zwracamy uwagę na bardzo poważny problem związany z agresja w internecie - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.


Spółka zapewnia, że rozumie emocje swoich pasażerów. - Czasami nawet podzielamy te emocje. Ale sposób ich wyrażania musi mieć granice – dodaje Balawejder. "Nasz przekaz jest jednoznaczny: po drugiej stronie ekranu także jest człowiek, ze swoimi emocjami i uczuciami. Dlatego bądźmy dla siebie bardziej mili i życzliwi – nie tylko w dniu życzliwości" - prosi MPK w komunikacie.

pdb/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!