Koronawirus Ryszarda Terleckiego. 65 posłów zrobiło test. Znamy wyniki

Polska
Polsat News
65 posłów zrobiło test na obecność koronawirusa

65 posłów wykonało w środę test na obecność koronawirusa; wszyscy mieli wynik negatywny - przekazał wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. We wtorek pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Jak przekazał wicemarszałek Czarzasty, podczas środowego Prezydium Sejmu przekazano informację, że na obecność koronawirusa przetestowało się 65 posłów i wszyscy mieli wyniki negatywne.

 

ZOBACZ: Piotr Gąsowski zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

 

Posłowie mogli się testować w środę w godz. 10-13 w Sali Lustrzanej w Domu Poselskim. Informacje o takiej możliwości dostali dzień wcześniej. Pielęgniarki, które były na miejscu, wykonywały testy antygenowe, których wynik jest znany po kilkunastu minutach.

Ryszard Terlecki zarażony

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki otrzymał we wtorek pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Porozumienie apeluje o wprowadzenie zaostrzonych obostrzeń dla osób niezaszczepionych na COVID-19

 

Jak mówił w środę w Radiu Plus Terlecki, "szefowa Kancelarii Sejmu zarządziła wobec tego testy dla pracowników, ale zaproponowała je także członkom Prezydium Sejmu, ponieważ to oni najczęściej mają kontakt z pracownikami".

 

- Parę osób z Prezydium zdecydowało się zrobić testy – mówił wicemarszałek Sejmu.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!