Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Polska
East News/AGENCJA SE
Kamil Durczok

Nie żyje dziennikarz Kamil Durczok. Dziennikarz i publicysta miał 53 lata. Zmarł w nocy, był reanimowany. Informację przekazała Interii najbliższa rodzina. Pogrzeb dziennikarza odbędzie się 19 listopada o godz. 9:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie - poinformowano w aplikacji Durczokracja.

Jak dowiedziała się Interia Kamil Durczok zmarł w szpitalu w Katowicach we wtorek nad ranem. Dziennikarz miał krwotok.

 

ZOBACZ: ONZ. 2 listopada dniem walki z bezkarnością wobec przestępstw na dziennikarzach

 

Kamil Durczok urodził się  6 marca 1968 roku. Był dziennikarzem oraz prezenterem radiowym i telewizyjnym.

Kariera

W latach 2006–2015 był głównym prowadzącym i redaktorem naczelny Faktów w TVN. Od 2016 roku współpracował z Polsat News. Prowadził program "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później "Durczokracja"). W latach 2016-2019 był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

 

Kamil Durczok swoją karierę rozpoczął w 1991 roku w Radiu Katowice. W roku 1992, jako 24-letni dziennikarz, został dyrektorem związanego z Solidarnością Radia TOP FM.

 

W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Katowice. Prowadził tam kilka programów (między innymi Obserwatorium, Monitor Wiadomości i Studio Parlamentarne).


Między 2001, a 2006 rokiem prowadził główne wydanie "Wiadomości" na antenie TVP1. Od 1 maja 2006 przeniósł się do TVN. Tam pełnił funkcję prowadzącego i redaktora naczelnego Faktów. Był także felietonistą tygodnika "Wprost".

zdr/aml/Interia

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!