Kryzys migracyjny. MON: w Michałowie staną kontenery mieszkalne dla wojska

Polska
Twitter / MON
MON dostarcza kontenery mieszkalne dla wojska

73 kontenery mieszkalne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej zostaną dziś dostarczone w rejon Michałowa - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. W środę szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że na granicy jest teraz 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego.

"73 kontenery mieszkalne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej zostaną dziś dostarczone w rejon Michałowa. Transport kontenerów przekazanych przez Agencję Rezerw Strategicznych realizują żołnierze" - napisał w sobotę na Twitterze resort obrony.

 

 

W środę szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że na granicy jest teraz 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego. - Ta liczba żołnierzy została zwiększona. Oczywiście, wedle potrzeb, może być jeszcze bardziej zwiększona. Jest Straż Graniczna, jest Polska Policja. Służby są przygotowane do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie - zapewnił szef MON. Jak dodał, "jesteśmy przygotowani na odparcie ataku" przedarcia się migrantów przez polsko-białoruską granicę. - Służby są gotowe, aby odeprzeć taki atak - dodał.

 

 

pdb/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!