Media: Irak organizuje ewakuację z Białorusi swoich obywateli

Świat
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Chętni do powrotu z Białorusi są proszeni o kontakt z konsulatem Iraku telefonicznie, pocztą elektroniczną lub przez komunikator WhatsApp

Ambasada Iraku w Moskwie poinformowała, że organizuje ewakuację obywateli irackich, którzy chcą wrócić do kraju z terytorium Białorusi - podał w czwartek rosyjski dziennik "Wiedomosti", powołując się na komunikat placówki.

Chętni do powrotu są proszeni o kontakt z konsulatem Iraku telefonicznie, pocztą elektroniczną lub przez komunikator WhatsApp.

 

ZOBACZ: Rosja. Obchody Święta Jedności Narodowej. To rocznica wypędzenia Polaków z Kremla

 

Komentując informację o organizowaniu ewakuacji, rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina napisał na swoim Twitterze "Iraq wants people back!" ("Irak chce, by ludzie wracali!").

 

Akcje Aerofłotu spadają

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot oświadczyły w czwartek, że nieprawdziwe są informacje o ich udziale w masowym transportowaniu na Białoruś uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu.

 

Przewoźnik podkreślił, że nie wykonuje regularnych rejsów do Iraku i Syrii. Zapewnił, że od 1 października z Bejrutu do Mińska przez Moskwę przyleciało tranzytem jedynie 19 osób.

 

ZOBACZ: Aleksander Łukaszenka grozi odcięciem gazu. Jest odpowiedź Komisji Europejskiej

 

Oświadczył też, że doniesienia o ewentualnych sankcjach wobec niego mogą odbić się na firmie negatywnie. Ostrzegł, że zamierza "bronić interesów firmy i jej akcjonariuszy wszelkimi możliwymi legalnymi sposobami" - w tym na drodze sądowej.

 

Akcje Aerofłotu na moskiewskiej giełdzie spadły pod wpływem doniesień o ewentualnych sankcjach.

grz/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!