Lubelskie. 27-letni kierowca quada zginął w wypadku pod Zamościem

Polska
Policja Lubelska

27-letni kierowca quada zginął w wypadku na terenie piaskowni w miejscowości Mokre pod Zamościem. Według wstępnych ustaleń policjantów, zjeżdżając ze skarpy, zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem crossowym.

Do wypadku doszło po godz. 14.00 w piątek, poza drogą publiczną, na terenie piaskowni w miejscowości Mokre - przekazała w sobotę st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

ZOBACZ: Premier: szpitale tymczasowe to przedpole walki z COVID-19

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący quadem, zjeżdżając ze skarpy, zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem crossowym, którym kierował 25-latek. Kierujący quadem mieszkaniec gminy Zamość pomimo podjętej reanimacji zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - poinformowała Krukowska-Bubiło.

 

Policja Lubelska
Motocykl poszkodowanego 25-latka, z którym zderzył się kierowca quada

Na miejscu pracował prokurator

Kierowca motocykla z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 25-latek był trzeźwy.

 

- Na miejscu wypadku przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu pracowali policjanci. Obecny był także biegły z zakresu ruchu drogowego. Wykonano czynności procesowe, przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg zdarzenia - dodała Krukowska-Bubiło.

kmd/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!