"Sobowtór" Borisa Johnsona seryjnym złodziejem

Świat
Humberside Police/East News

Brytyjscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł kawiarnię. Mimo, że było to drobne przestępstwo, informacja o nim trafiła na czołówki brytyjskich mediów. Wszystko przez to, że rabuś przypomina brytyjskiego premiera. Jak się okazało "sobowtór Borisa Johnsona", jak nazwały go media, to seryjny złodziej, który ma na swoim koncie ponad 200 przestępstw.

43-letni Jason Watson wraz ze swoim wspólnikiem napadli na kawiarnię w mieście Hull w hrabstwie East Riding of Yorkshire. Ich łupem padła torebka jednej z pracownic, w której było 1280 funtów, karty kredytowe, klucze i cenne kolczyki. Rabusie szybko zostali złapani przez policję. 

 

ZOBACZ: Hiszpania. "Kradzież stulecia" rzadkich win o wartości ponad 1 mln euro

 

Mimo, że było to drobne przestępstwo, informacja o nim trafiła na czołówki brytyjskich mediów.

 

Wszystko przez zdjęcie z policyjnej kartoteki. Widoczny na nim aresztowany 43-latek jest podobny, zwłaszcza pod względem fryzury, do brytyjskiego premiera.

 

 

Miejscowe media okrzyknęły go nawet "sobowtórem Borisa Johnsona". 

 

 

Jak się okazało sobowtór Borisa Johnsona nie jest drobnym złodziejaszkiem, ale seryjnym przestępcą.

 

ZOBACZ: Sobowtór Hitlera zatrzymany. "Nie chodziło mu o żart"

 

Mężczyzna ma na swoim koncie 210 wyroków za kradzieże i włamania. Ostatni raz 43-latek został skazany w styczniu 2020 roku. Usłyszał wtedy wyrok czterech lat pozbawienia wolności, jednak został zwolniony z więzienia na początku września tego roku. 

 

Uzależniony od narkotyków złodziej nie nacieszył się wolnością zbyt długo, ponieważ za napad na kawiarnię został skazany na kolejne 10 miesięcy pozbawienia wolności. 

dk sgo/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!