Wielkopolskie: figura Matki Boskiej w Damasławku oblana fekaliami

Polska
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Wszczęto postępowanie pod kątem znieważenia publicznego przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych

Figura przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę w Damasławku (woj. wielkopolskie) została obrzucona fekaliami. O zdarzeniu została powiadomiona policja w Wągrowcu. Sprawca został zatrzymany.

O sprawie poinformował lokalny dziennik "Głos Wielkopolski". Jak podano, do bezczeszczenia figury w Damasławku dochodziło od ok. dwóch miesięcy, a sprawca działał pod osłoną nocy. Tym razem jednak zdarzenie zarejestrowała zamontowana w minionym tygodniu kamera.

 

ZOBACZ: Szczecin. Dochodzenie ws. profanacji figur przed kościołem

 

Oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński powiedział lokalnym dziennikarzom, że funkcjonariusze wykonali na miejscu czynności procesowe i "wszczęli postępowanie pod kątem znieważenia publicznego przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych".

"Czyny powtarzały się kilkukrotnie"

"Ustalono, że samo zdarzenie miało miejsce w nocy 26 października, jednak w trakcie postępowania wyszło na jaw, że od sierpnia tego roku podobne czyny powtarzały się kilkukrotnie. Policjanci ustalili sprawcę, który został zatrzymany następnego dnia po zgłoszeniu" - podkreślił, cytowany przez "Głos Wielkopolski", Zieliński.

 

Sprawcą okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Damasławek. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu do 2 lat więzienia.

grz/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!