Częstochowa. Zaginięcie 11-letniego Oliwiera. Chłopczyk wrócił pod opiekę mamy

Polska
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Częstochowa. Zaginął 11-letni Oliwier

11-letni Oliwier z Częstochowy, poszukiwany w środę rano po wtorkowym zaginięciu, został odnaleziony. Policjanci dostali zgłoszenie o możliwości przebywania chłopca w okolicy jednego ze sklepów na peryferiach miasta. Życiu i zdrowiu dziecka nic nie zagraża.

Jak podała w środę rano częstochowska policja, chłopiec we wtorek po południu wyszedł ze szkoły, nie wrócił jednak do domu i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Rano policja opublikowała zdjęcie i rysopis dziecka, prosząc o pomoc w jego odnalezieniu.

 

Kilkadziesiąt minut później młodszy aspirant Kamil Sowiński z częstochowskiej policji poinformował jednak PAP o odnalezieniu 11-latka. "Po informacji, że chłopiec może przebywać w okolicy jednego ze sklepów, bodajże przy ul. Korkowej, udał się tam patrol policji, który ujawnił poszukiwanego" - powiedział policjant.

 

ZOBACZ: Śląskie. 49 szkół ogniskami zakażeń koronawirusem

 

Tożsamość chłopca potwierdziła już jego mama. Ze wstępnych informacji wynika, że jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Policjanci będą jeszcze sprawdzali okoliczności, w których 11-latek nie wrócił do domu.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!