Wielka Brytania. Aresztowano mężczyznę w związku z zamachem w Manchesterze w 2017 roku

Świat
PAP/EPA/Nigel Roddis
24-latek jest podejrzany o współudział w przygotowywaniu zamachu terrorystycznego

Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie samobójczego zamachu terrorystycznego w hali Manchester Arena w 2017 roku aresztowała w piątek mężczyznę podejrzanego o terroryzm - podaje Reuters. W zamachu zginęły 22 osoby.

24-letni podejrzany o "współudział w przygotowywaniu zamachu terrorystycznego lub pomoc w jego przygotowaniu" został zatrzymany na lotnisku w Manchesterze po powrocie do Wielkiej Brytanii.

 

Szef zespołu dochodzeniowego Simon Barraclough zapewnił, że brytyjska policja "nadal kontynuuje śledztwo, by ustalić prawdę o okolicznościach ataku w hali Manchester Arena".

 

ZOBACZ: SBU zapobiegła serii zamachów na Ukrainie. Za operacją miały stać rosyjskie służby

Zginęły 22 osoby

22 maja 2017 rok Salman Abedi, urodzony w Manchesterze obywatel brytyjski libijskiego pochodzenia, zdetonował ładunek wybuchowy, gdy ludzie wychodzili z odbywającego się w hali Manchester Arena koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Oprócz sprawcy zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków. w 2020 roku jego starszy brat, Hashem Abedi, został skazany na co najmniej 55 lat więzienia za współudział w zabójstwie 22 osób i usiłowanie zabicia kolejnych.

 

Przeprowadzenie publicznego śledztwa dotyczącego tego zamachu zarządziła w październiku 2019 roku minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

mad/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!