Mława. Patrol policji zatrzymał dwukrotnie tego samego kierowcę bez uprawnień

Polska
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W MŁAWIE

W Mławie podczas policyjnej kontroli okazało się, że 25-latek kierował niesprawnym audi, w dodatku bez uprawnień, które wcześniej stracił. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał tego samego kierowcę, który tym razem prowadził seata bez badań technicznych. Sprawą zajmie się sąd.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pierwszego zatrzymania 25-latka doszło na jednej z tamtejszych ulic w piątek rano.

Kierowca bez uprawnień w dwóch samochodach

Patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę, iż kierujący audi - jak się okazało, mieszkaniec powiatu mławskiego - nie korzysta z pasów bezpieczeństwa, a jego auto ma widoczne usterki.

 

- Kontrolowany kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy. Po kontroli audi zostało odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony. Kierowca został poinformowany, że sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu - wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji.

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja odzyskała samochód. Po czterech godzinach od kradzieży

 

Jak podkreśliła, niespełna godzinę później, na innej ulicy, "ten sam patrol ruchu drogowego zauważył seata, którym kierował ten sam 25-latek".

 

- Okazało się ponadto, że seat nie ma aktualnych badań technicznych. Drugi pojazd kierującego bez uprawnień trafił na lawetę - dodała asp. szt. Pawłowska. Zaznaczyła, że także w tym przypadku sprawa 25-latka zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

zma/pdb/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!