USA. Strzelanina w pocztowym centrum logistycznym. Nie żyją trzy osoby

Świat
Wikimedia Commons
Federalne Biuro Śledcze USA. Zdjęcie Ilustracyjne

W strzelaninie, do jakiej doszło we wtorek po południu w centrum spedycyjnym Służby Pocztowej USA w Memphis (Tennessee), zginęły trzy osoby, w tym napastnik - podała rzeczniczka FBI na wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielką inspekcji pocztowej USA.

W strzelaninie, jaka wywiązała się w kompleksie East Lamar Carrier Annex w Orange Mound na przedmieściach Memphis, życie straciło dwóch pracowników Służby Pocztowej USA (United States Postal Service; USPS). Zginęli od strzałów oddanych przez ich kolegę, który także zmarł, a to z powodu ran odniesionych podczas samobójczego strzału - poinformowała rzeczniczka FBI Lisa-Anne Culp.

 

ZOBACZ: USA. Mówił, że jest sparaliżowany i nie może chodzić. Policja wywlekła go z auta

 

Centrum logistyczno-spedycyjne USPS w Memphis nie obsługuje klientów detalicznych - zaznaczyła z kolei Susan Link, inspektor w Służbie Inspekcji Pocztowej USA. W jej ocenie, właśnie dzięki tej okoliczności liczba potencjalnych ofiar i rannych nie była wyższa.

 

Wśród zabitych jest James Wilson, kierownik działu, w którym był zatrudniony sprawca strzelaniny - podała rodzina zabitego managera.

Motywy sprawcy

Motywy sprawcy są badane przez FBI - pisze Reuters. Śledztwo jest prowadzone przez Federalne Biuro Śledcze, ponieważ do przestępstwa doszło na terenie placówki pozostającej w gestii władz federalnych. Reuters przypomina w tym kontekście, że w wypadku czynnego zagrożenia bezpieczeństwa FBI może odpowiedzieć użyciem broni.

 

Oprócz FBI w śledztwo zaangażowana jest też Inspekcja Pocztowa USA, Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych i policja w Memphis.

 

Tennessee jest jednym z ostatnich stanów USA, który w kwietniu 2021 r. zezwolił osobom powyżej 21 roku życia na posiadanie broni palnej bez uprzedniego zezwolenia i szkolenia

aml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!