Antoniewo: 17-latek groził nauczycielce. Został aresztowany

Polska
Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Do 5 lat więzienia grozi 17-letniemu wychowankowi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie (woj. wielkopolskie) za groźby wobec nauczycielki, uszkodzenie ciała innego wychowanka placówki, oraz zniszczenie mienia. Nastolatek został aresztowany.

Jak poinformowała w poniedziałek wągrowiecka policja, w ub. piątek funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o tym, że jeden z wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie podczas zajęć stosował groźby karalne wobec nauczycielki. Prowadzący czynności policjanci ustalili, że nastolatek mógł dopuścić się kilku przestępstw na szkodę innych osób, a także mienia.

 

"Zgromadzony w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów kierowania gróźb karalnych wobec wychowawcy ośrodka, a także znieważenia funkcjonariusza publicznego, a takim jest nauczyciel w trakcie wykonywania przez niego obowiązków zawodowych. Zatrzymany podejrzany jest również o kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec kolegi z ośrodka, uszkodzenia ciała innego wychowanka, a także zniszczenia wyposażenia jednej z sal" – podała policja.

 

ZOBACZ: Nauczyciel Roku 2019: Pracujemy 40 godzin tygodniowo, tak jak inni

 

Aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania, mając na względzie bezpieczeństwo osób pokrzywdzonych, a także aby uniknąć wpływania na świadków Prokurator Rejonowy złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie; sąd przychylił się do tego wniosku.

 

Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi do 5 lat więzienia. Policja przypomniała również, że Polsce odpowiedzialności karnej za popełnienie przestępstw podlegają osoby, które ukończyły 17. rok życia.

pgo/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!