Stadion Narodowy w Warszawie będzie miał oficjalnego patrona. Zostanie nim Kazimierz Górski

Polska
Wikimedia/Arne Müseler
Kazimierz Górski patronem Stadionu Narodowego

Wybitny trener Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie. Uroczystość odbędzie się w niedzielę podczas "Święta Piłki Nożnej" na stołecznym stadionie.

"W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej. Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym" - powiedział prezes zarządu operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola, cytowany w komunikacie.

 

ZOBACZ: Daniel Obajtek: Orlen największym sponsorem sportu w Polsce

 

Urodzony 2 marca 1921 roku we Lwowie Górski właśnie tam rozpoczął przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, by po zakończeniu kariery zawodniczej zająć się pracą szkoleniową. Trenerem pierwszej reprezentacji Polski został w 1971 roku, a w 1974 biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata; Grzegorz Lato został królem strzelców.

 

W niedzielę w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!