Deszcz i duże ochłodzenie. Pogoda na środę

Polska
eberhard grossgasteiger / Pexels
Ciepłe dni tego roku mamy już raczej za sobą

Połowa tygodnia przyniesie nam nagłe załamanie pogody. Chmury, deszcze i ochłodzenie nawet o 10 stopni zabiorą nam babie lato, a przyniosą słotną jesień. Nasze samopoczucie pogorszy się. Przyjemna aura utrzyma się już tylko w jednym regionie kraju.

W środę zachmurzy się i zacznie padać, na południu i w centrum chwilami obficie. Spokojna aura utrzyma się już tylko na wschodzie, gdzie padać nie będzie, a niebo pozostanie pogodne.

 

Temperatura maksymalna od 14 stopni na zachodzie i południu przez 16-18 stopni na większym obszarze do 18 stopni na wschodzie i północy. Wiatr na zachodzie z kierunku zachodniego, a na wschodzie z południa, będzie słaby i umiarkowany, tylko na wschodzie silny, w porywach do 50 km/h.

 

TwojaPogoda.pl
Pogoda na środę

 

 

Ciśnienie jest podwyższone i będzie szybko rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1016 hPa na zachodnim Pomorzu do 1023 hPa na Podlasiu. Biomet przejdzie w niekorzystny, wywołując u osób wrażliwych senność, ból głowy i rozkojarzenie. Tylko na wschodzie aura będzie korzystnie wpływać na samopoczucie.

pdb/TwojaPogoda.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!