Zostawiła bez opieki 5-letniego syna i poszła na imprezę

Polska
Nicolai Hellstern

Do pięciu lat więzienia grozi 26-latce z Piły w Wielkopolsce, która zostawiła bez opieki 5-letniego syna i poszła się bawić do jednego z klubów. Płaczące dziecko szukające matki w nocy z soboty na niedzielę znalazł na ulicy przypadkowy przechodzień.

Pięciolatek został znaleziony przez przypadkowego przechodnia po godz. 2 w nocy, w okolicach jednego z marketów na osiedlu Górnym w Pile.  

 

- Zrozpaczony chłopiec przyznał, że wyszedł z domu szukać swojej mamy, ponieważ miała wyjść do swojej koleżanki tylko na chwilę. Powiedział również policjantom, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy zostaje sam w domu – wyjaśnił oficer prasowy pilskiej policji st. sierż. Wojciech Zeszot.

 

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że w domu chłopca nikogo nie było, a jego matka w tym czasie przebywała w jednym z pilskich klubów. Pięciolatek został przewieziony pod opiekę rodziny zastępczej

 

ZOBACZ: Tomaszów Mazowiecki. Pijana matka z dwójką dzieci potrąciła autem nastolatkę na pasach

 

W niedzielę rano funkcjonariusze zastali 26-letnią  matkę chłopca w domu. Kobieta miała zorientować się, że syna nie ma w domu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 1,5 promila w jej organizmie. Mundurowi zabezpieczyli również znalezione w lodówce ponad 4 g amfetaminy. Kobieta została także skierowana na badania, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w organizmie.

 

26-latka została zatrzymana. Przedstawiono jej zarzuty związane z narażeniem dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadaniem narkotyków. Decyzją prokuratury kobieta została objęta policyjnym dozorem. Sąd Rodzinny w Pile, z uwagi na bezpieczeństwo i właściwą opiekę nad dzieckiem, zdecydował o umieszczeniu 5-latka pod opieką zawodowej rodziny zastępczej.

 

26-letniej matce dziecka grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

mad/ sgo/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!