Japonia. Rock and roll ma odstraszyć niedźwiedzie. "Myślisz, że niedźwiadki są urocze"

Świat
pixabay
Władze regionu Iwate mają nadzieję, że piosenka uwrażliwi ludzi na potencjalne zagrożenie.

Powszechne w Japonii niedźwiedzie stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi i ich mienia. Władze prefektury Iwate zamówiły rock’n’rollowy utwór odstraszający te drapieżniki – podała w czwartek agencja AFP.

Coraz więcej niedźwiedzi na północy Japonii grasuje po terenach wiejskich i urządza sobie polowania na mieszkańców i ich dobytek.

 

ZOBACZ: Kanada. Grizzly zaatakował kozicę. Niedźwiedź nie żyje

 

W ubiegłym roku w prefekturze Iwate zaobserwowano ponad 3,3 tys. niedźwiedzi, podczas gdy w 2017 roku naliczono zaledwie 700 osobników.

 

Odnotowano liczne zniszczenia, a nawet śmiertelne ataki na ludzi.

"Myślisz, że niedźwiadki są urocze?"

Od dudnienia bębnów rozpoczyna się zamówiony przez władze poszkodowanego regionu utwór muzyczny.

 

ZOBACZ: USA. Niedźwiedź w sklepie. Chodził między półkami

 

Ma ostrzegać mieszkańców przed zbliżającym się niedźwiedziem.

 

W piosence 69-letniego artysty, Yuuzen Taguchi, wybrzmiewają słowa: "Myślisz, że niedźwiadki są urocze? Odrzuć ten naiwny sposób myślenia! W pobliżu znajduje się niedźwiedź i zaraz cię zaatakuje".

"Nabrał ostrzejszego charakteru"

- Utwór początkowo miał bluesowe brzmienie – powiedział 61-letni kompozytor Kaoru Toudou. Nabrał jednak ostrzejszego charakteru i w takiej odsłonie będzie grany do końca października w przydrożnych centrach handlowych w różnych częściach kraju.

 

Władze regionu Iwate mają nadzieję, że piosenka uwrażliwi ludzi na potencjalne zagrożenie i nauczy lokalną społeczność bezpiecznych zachowań.

 

Przekazywane dotąd z pokolenia na pokolenie rady, jak się zachować w obliczu niedźwiedzia, okazały się niewystarczające. - Udawanie martwego nie działa – mówią mieszkańcy.

rsr/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!