Lublin. Zderzenie wojskowych ciężarówek. Kilkunastu żołnierzy na badaniach w szpitalu

Moto
Lublin112.pl
Jak ustaliły służby, jedna ciężarówka najechała na tył drugiej

Dwie ciężarówki wojskowe z żołnierzami zderzyły się w środę rano w Lublinie. Szesnastu mundurowych, którzy nimi jechali, zostało przewiezionych do szpitala na badania. Jak podała żandarmeria, na razie nie ma u nich potwierdzonych obrażeń. Prokuratura wstępnie zakwalifikowała zdarzenie jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek doszło w środę rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak poinformowała żandarmeria, ciężarówki marki Star przewoziły 45 żołnierzy 19. Batalionu Zmechanizowanego z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zmierzali na strzelnicę w miejscowości Srebrzyszcze.

 

ZOBACZ: Kierowcy wyjeżdżali z korka korytarzem życia. Strażacy oburzeni

 

- W efekcie tego zdarzenia 16 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie mamy na razie potwierdzonych żadnych obrażeń ciała u nich - poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa.

Prokuratura o "sprowadzeniu niebezpieczeństwa katastrofy"

Według wstępnych ustaleń żandarmerii, jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej. Jak poinformował Sawa, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i żandarmeria wojskowa. Dodał, że prokurator z działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wstępnie zakwalifikował zdarzenie jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

 

- Nie jest to kwalifikacja ostateczna. Jest uzależniona od ustaleń prokuratury, przesłuchania świadków i obrażeń ciała żołnierzy, jeśli takowe zostaną stwierdzone – powiedział Sawa.

 

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym Kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

Więcej zdjęć ze zdarzenia można zobaczyć tutaj

wka/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!