USA. Pierwsza dama Jill Biden wraca do nauczania w klasie

Świat
PAP/EPA/Al Drago/POOL
Prezydent USA Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden

Po ponad roku nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele w amerykańskich szkołach wracają do klas. Wśród pedagogów, wracających do nauki stacjonarnej, jest pierwsza dama - Jill Biden, która nie zamierza rezygnować z pracy zawodowej.

Pierwsza dama jest nauczycielką od 40 lat. W tym czasie uczyła angielskiego w wielu publicznych szkołach. Od 2009 roku pracuje w Northern Virginia Community College.

 

ZOBACZ: Pracująca pierwsza dama. Nietuzinkowa i uparta Jill Biden

 

Jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej w 2020 roku Jill Biden deklarowała, że jeśli jej mąż wygra wybory prezydenckie, ona nie zrezygnuje z pracy zawodowej.

 

Zgodnie z obietnicą, po wygranych przez Joe Bidena wyborach, żona polityka kontynuowała pracę w szkole.

Jill Biden wraca do nauki w szkole

Odkąd wraz z mężem zamieszkała w Białym Domu, ze względu na epidemię, pracowała jednak zdalnie prowadząc lekcje przez internet.

 

We wtorek 7 września pierwsza dama wróciła do nauczania stacjonarnego. - Są rzeczy, których nie da się zastąpić, nie mogę się doczekać powrotu do klasy - mówiła Biden w rozmowie z magazynem "Good Housekeeping".

 

 

Powrót pierwszej damy do szkoły wywołał wiele komentarzy w amerykańskich mediach. Profesor Tammy Vigil, autorka książek o byłych pierwszych damach - Michelle Obamie i Melanii Trump, podkreśla, że pracująca na pełen etat pierwsza dama to "wielka sprawa". Dotychczas żadna żona prezydenta USA nie pracowała bowiem w trakcie kadencji męża na pełen etat, poza Białym Domem.

zma/prz/CNN, nbcnews.com

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!