Poznań. Bójka z udziałem ratownika. Kobieta miała rzucać w niego szklaną butelką

Polska
wtk.pl

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać agresywną kobietę, która rzuca przedmiot w stronę ratownika medycznego, a ten ją odpycha. Zajście miało miejsce na ulicy Podgórnej w Poznaniu w nocy z soboty na niedzielę. Całą sprawę mają wyjaśnić śledczy.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zapowiedziała, że dokładnie wyjaśni, co stało się w nocy z soboty na niedzielę, jak tylko uda się jej porozmawiać ze wszystkimi ratownikami, którzy byli na miejscu zdarzenia. 

 

ZOBACZ: Uczeń zaatakował nauczycielkę. Kopnął, rzucił książką, spoliczkował

 

Na nagraniu, które trwa kilkanaście sekund, widać bójkę między przechodniami a zespołem ratownictwa medycznego. Można na nim zobaczyć, jak agresywna kobieta atakuje ratownika szklanym przedmiotem - najprawdopodobniej butelką. Ratownik ją odpycha, wskutek czego kobieta uderza w witrynę sklepową. 

 

O sprawie jako pierwsza informowała lokalna telewizja WTK.

 

WIDEO: Nagranie, na którym widać zajście, i relacja reportera Polsat News

 

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na miejsce tego zdarzenia, jeszcze przed zajściem ratownicy, wzywali policję. Mieli zaalarmować służby po tym, jak po przyjeździe do osoby leżącej na chodniku, zastali grupę agresywnych osób.

Sprawa będzie wyjaśniana

Jeżeli sanitariusze stali by się ofiarą agresji, to zgodnie z prawem byłby to atak na ratownika, któremu w trakcie pełnienia służby, przysługuje ochrona funkcjonariusza publicznego.

 

Śledczy wyjaśnią także zachowanie ratownika, aby ustalić, czy działał w odpowiedzi na agresję.

 

kmd/prz/polsatnews.pl/Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!