Londyn. Skażona żywność w sklepach. Mężczyzna wstrzykiwał do produktów nieznaną substancję

Świat
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/Kevin Phillips
Mężczyzna skaził żywność w trzech sklepach

W Londynie aresztowano mężczyznę za skażenie żywności w trzech supermarketach. Zatrzymany wstrzykiwał do produktów nieustaloną jeszcze substancję. Policja zaapelowała o wyrzucenie wszelkich artykułów zakupionych w sklepach, które odwiedził.

Do zdarzeń doszło w zachodnim Londynie. Tamtejsza policja została wezwana w środę wieczorem po tym, jak podejrzany o wstrzykiwanie do żywności nieznanych substancji zaczął krzyczeć na ludzi na ulicy. Funkcjonariusze aresztowali mężczyznę.

Użył wielu igieł

Wcześniej odwiedził on trzy supermarkety - Tesco, Waitrose i Sainsbury's na Fulham Palace Road. Podejrzany do wstrzyknięcia substancji miał użyć wielu igieł. Według służb zainfekowane produkty to przetworzone mięso i produkty do przyrządzenia w kuchence mikrofalowej.

 

 

Policja twierdzi, że nie wiadomo jeszcze, w ilu produktach znalazła się substancja ani jaki jest jej skład. Trwają dochodzenia w celu ustalenia, czy podejrzany działał także w innych sklepach w okolicy.

 

ZOBACZ: Lody Mars wycofane ze sprzedaży. Zostały skażone tlenkiem etylenu


Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o usiłowanie wyrządzenia krzywdy lub niepokoju publicznego. Supermarkety zostały zamknięte.


Policja zaapelowała do mieszkańców o wyrzucenie wszelkich artykułów spożywczych zakupionych w tych supermarketach.

an/ml/Sky News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!