Premier powołał sekretarzy i podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Polska
Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki wręczył nominacje dla wiceminstrów i podsekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Wśród mianowanych są politycy do niedawna związani z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Premier powołał Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, natomiast Grzegorz Piechowiak oprócz funkcji wiceministra będzie także pełnomocnikiem rządu ds. inwestycji zagranicznych.

Olga Semeniuk została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, podobnie jak Marek Niedużak.

 

Od 2 stycznia 2020 r. Semeniuk pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Pełni też funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Zmiany po dymisji Gowina

Po odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii do dymisji podali się zarówno Andrzej Gut-Mostowy, jak i Grzegorz Piechowiak, którzy w resorcie pełnili funkcje wiceministrów.

 

ZOBACZ: Jarosław Gowin z dymisją. Prezydent Andrzej Duda odmówił mu spotkania w cztery oczy

 

Semeniuk, która również była wiceministrem w resorcie Gowina z ramienia PiS, dymisji nie złożyła. Wcześniej Gowin na początku sierpnia odebrał jej nadzór nad dwoma z trzech podlegających jej wcześniej departamentów. Semeniuk została w poniedziałek mianowana Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Również Niedużak, wcześniej wiceminister rozwoju, pracy i technologii, nie składał dymisji po odwołaniu Jarosława Gowina.

 

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zostało utworzone rozporządzeniem z 12 sierpnia tego roku. Powstało z przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Obsługuje działy budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo; gospodarkę oraz turystykę.

dsk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!