Lubelskie. Próba przemytu papierosów z użyciem drona przy granicy z Ukrainą

Polska
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
W zabezpieczonych pakietach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy

Przemyt papierosów z użyciem drona udaremnili w pobliżu granicy z Ukrainą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Szacunkowa wartość towaru wynosi ponad 56 tys. zł. Od początku roku pogranicznicy z woj. lubelskiego ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe za ponad 17 mln zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w pobliżu Woli Uhruskiej przy granicy z Ukrainą. Funkcjonariusze straży granicznej zauważyli w przestrzeni powietrznej drona, który przemieszczał się z kierunku wschodniego. Dzięki urządzeniom obserwacyjnym monitorowali trasę lotu.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Trąba powietrzna. IMGW udostępnił nagranie

 

"Okazało się, iż bezzałogowy statek powietrzny, miał podwieszone pakunki, które zostały zrzucone w pobliżu granicy. Po tej operacji dron wyleciał z terytorium naszego kraju" – poinformował w komunikacie rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Zabezpieczony towar z przemytu

Po dotarciu w miejsce, gdzie zrzucono pakunki, okazało się, że przelot drona związany był z przemytem wyrobów akcyzowych. W zabezpieczonych pakietach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie było to ponad 76 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 56 tys. zł. "W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalani są obecnie sprawcy udaremnionego przemytu" – dodał Sienicki.

 

Od początku roku funkcjonariusze straży granicznej w woj. lubelskim ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.

aml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!