Legnica: parafia zachęcała do składania podpisów pod projektem "Stop LGBT"

Polska
wikimedia.commons/Barbara Maliszewska/CC BY-SA 3.0
Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy

"Po wszystkich Mszach świętych są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGBT, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT, profanacją i legalizacją związków homoseksualnych" - taką informację w ogłoszeniach parafialnych w ostatni weekend przekazywała parafia św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Wiadomość została skrytykowana przez internautów.

Ogłoszenia parafialne opublikowano w sobotę zarówno na stronie internetowej, jak i Facebooku legnickiej parafii.

 

"Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT, profanacją i legalizacją związków homoseksualnych. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL" - przekazano.

 

ZOBACZ: Ksiądz odmówił mszy za chorych. Za promowanie ideologii LGBT+

 

Parafia informowała dodatkowo, że podpisy "będzie można złożyć także w poniedziałek i we wtorek" w sklepiku parafialnym.

"To nie inicjatywa parafii"

Wpis zadziwił internautów. Przed wyłączeniem komentarzy na Facebooku, użytkownicy zarzucali duchownym "szerzenie nienawiści wobec innych ludzi", a także pytali "kiedy będą zbierane podpisy w sprawie pedofilii w kościele". Post zebrał ponad 400 reakcji, głównie negatywnych.

 

 

 

- To nie jest inicjatywa parafii, lecz ludzi świeckich z Fundacji Życie i Rodzina. Nie oni pierwsi i nie oni ostatni zbierają podpisy pod kościołem - mówił portalowi fakt.pl proboszcz parafii o. Zdzisław Tamioła. Podkreślał, że jest zdziwiony komentarzami internautów, a interpretowanie tej inicjatywy jako "szerzącej nienawiść" jest "krzywdzące".

Projekt ustawy

Projekt ustawy dostępny jest na stronie internetowej założonej przez Fundację Życie i Rodzina. Ustawa zakłada m.in. zakaz zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci i "propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm".

 

ZOBACZ: "Propagandyści LGBTQ". Orban zapowiada referendum ws. ochrony dzieci

 

W jednym z artykułów mowa jest również o zakazie wykorzystywania symboli religijnych podczas zgromadzeń "mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie". Podobny zapis dotyczy również godła, barw narodowych polski i symboli historycznych.

 

W założeniach projektu dostępnego na stronie czytamy, że "ustawa #StopLGBT ma na celu wprowadzenie gwarancji faktycznej ochrony małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez eliminację homopropagandy z przestrzeni publicznej". - Dość narzekania, że homolobby posuwa się coraz dalej. Aktywnie postawimy im tamę - piszą członkowie Funacji.

bas/Polsatnews.pl/Fakt

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!