Polscy strażacy jadą do Niemiec. Pomogą w uporaniu się ze skutkami powodzi

Polska
Twitter/PSP
Strażacy dojadą do Niemiec 27 lipca popołudniu

Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 70 urządzeń do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc naszym sąsiadom uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Realizując obietnicę pomocy, którą złożyłem Kanclerz A. Merkel, Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 70 urządzeń do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc naszym sąsiadom uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii" - napisał na Twitterze premier.

 

 

Podczas największej od dziesięcioleci klęski powodzi wywołanej przez burze i ulewne deszcze w Niemczech zginęło co najmniej 170 osób. Zniszczeniu uległo wiele domów, mostów, dróg czy linii kolejowych. Powodzie dotknęły też Belgię.

Nie tylko Polska wysyła pomoc

W ubiegłym tygodniu, w związku z trudną sytuacją w Niemczech, premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje kanclerz Angeli Merkel, obiecując jednocześnie pomoc polskich służb. Pomoc zaoferowana została również Belgii.

 

W skład grupy ratowniczej realizującej transport wchodzi 10 strażaków, oraz 5 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej w woj. mazowieckiego i wielopolskiego. 

 

ZOBACZ: Zawalił się dach dyskoteki. "Uczestnicy imprezy nawet tego nie słyszeli"

 

Pomoc wyruszy w poniedziałek 26 lipca. Według strażaków konwój dotrze do miejscowości Kreuzau 27 lipca w godzinach popołudniowych.

wys/PAP/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!