Hiszpania. Kierowca wjechał w ogródki restauracyjne. Co najmniej 9 osób rannych

Świat
AP
Z wieczornego komunikatu hiszpańskiej policji wynika, że funkcjonariuszom udało się już zatrzymać sprawcę zdarzenia

Kierowca samochodu osobowego staranował w poniedziałek po południu kilka ogródków restauracyjnych w Marbelli, popularnym kurorcie turystycznym na południu Hiszpanii. Co najmniej 9 osób zostało rannych. Policja wykluczyła motyw terrorystyczny.

Według służb medycznych regionu Andaluzji, gdzie znajduje się Marbella, stan jednej z osób poszkodowanych w zdarzeniu jest bardzo ciężki.

Z wieczornego komunikatu hiszpańskiej policji wynika, że funkcjonariuszom udało się już zatrzymać sprawcę zdarzenia. Według portalu 20 Minutos sprawca wypadku to obywatel Hiszpanii.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Nauczyciel biologii zawieszony za mówienie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska

 

Jak podała madrycka agencja Europa Press, do tragicznej sytuacji doszło po 15.10 przy jednej z głównych ulic Marbelii. Dotychczas nie są znane przyczyny zdarzenia z udziałem 30-letniego mężczyzny, który staranował kilka ogródków restauracyjnych oraz przechodniów.

 

 

Lokalne media donoszą, że w pierwszych minutach po zdarzeniu w okolicach miejsca tragicznego zdarzenia wybuchła panika, a ludzie chowali się w lokalnych sklepach, obawiając się aktu terrorystycznego. Policja, jak podaje 20 Minutos, wykluczyła jednak, aby zdarzenie było formą zamachu.

 

 

Do poniedziałkowego wieczora wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, a policja bada okoliczności zdarzenia. Według śledczych kierowca auta w chwili zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków.

aml/PAP/AP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!