Wielkopolskie. Namawiał nastolatkę do wysyłania nagich zdjęć. 24-latek aresztowany

Polska
Polsat News
Decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Wielkopolscy policjanci zatrzymali 24-latka, który namówił za pośrednictwem komunikatora nastoletnią dziewczynkę do czynności o charakterze seksualnym, a następnie przesłania mu swoich zdjęć. Mężczyzna przyznał się do winy, został tymczasowo aresztowany.

Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji poinformowała w czwartek, że w kwietniu do policjantów w Koninie zgłosiła się matka 13-latki. - Kobieta poinformowała, że w związku z niezrozumiałym zachowaniem córki i wynikłym z tego konfliktem, zajrzała do jej komputera i znalazła tam niepokojące treści. Okazało się, że za pośrednictwem komunikatora internetowego z dziewczynką kontakt nawiązał dorosły mężczyzna. Podczas prowadzonej korespondencji skutecznie namówił ją do wykonania czynności seksualnych, a następnie przesłania mu swoich zdjęć – podała Liszczyńska.

 

Sprawcę namierzyli policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu. Mężczyzna został zatrzymany 6 lipca w miejscu pracy w Poznaniu. To 24-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. W przeszłości nigdy nie był notowany.

Areszt na 3 miesiące 

- Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i przyznał się do niego. Składając wyjaśnienia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego działania. Śledczy zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli komputer pokrzywdzonej dziewczynki oraz telefon i sprzęt informatyczny zatrzymanego 24-latka – podała Iwona Liszczyńska.

 

ZOBACZ: Lewica składa projekt noweli ustawy o komisji ds. pedofilii

 

Decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Iwona Liszczyńska podała, że zgromadzone dowody wskazują jednoznacznie, że 13-latka nie jest jedyną pokrzywdzoną w tej sprawie.

 

- Zatrzymany 24-latek kontaktował się także z innymi dziewczynkami. Ich tożsamość jest ustalana przez policjantów. Lista zarzutów i zatrzymanych pedofilów również nie jest zamknięta. Pracując nad sprawą policjanci wpadli na trop kolejnych sprawców tzw. groomingu - powiedziała.

Policja zapewnia, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu

laf/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!