Huragan Elsa w Nowym Jorku. Powodzie błyskawiczne i zalane metro

Świat
REUTERS/STEPHEN SMITH/TRI-STATE WEATHER
Woda wdarła się na niektóre stacje metra zalewając je

W czwartek osłabiony już huragan Elsa uderzył w stany Nowy Jork oraz New Jersey. Towarzyszące burzy gwałtowne opady deszczu powodowały powodzie błyskawiczne na ulicach Nowego Jorku oraz zalewały stacje metra na Manhattanie.

Ostrzeżenia przed huraganem wydano dla stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut. Towarzyszące burzy silne deszcze powodowały błyskawiczne powodzie. Do takich zjawisk doszło w niektórych dzielnicach Nowego Jorku oraz w pobliskim hrabstwie Nassau.

Nagłe ulewy 

Gwałtowne opady w szybkim tempie zalały część nowojorskich ulic. Poziom wody był znaczny, w pewnych miejscach miasta sięgał do wysokości reflektorów aut. 

 

 

Woda wdarła się na niektóre stacje metra zalewając je. Szybkie powodzie zaskoczyły część pasażerów, którzy po kolana brodzili w wodzie. 

 

 

Huragan osłabł po pierwszym uderzeniu we wschodnie wyżebrze USA. W środę Elsa psuła pogodę na Florydzie. Burza jednak wciąż jest dość silna by stwarzać realne zagrożenie dla północno-wschodnich stanów. Amerykańska służba meteorologiczna National Weather Service poza intensywnymi opadami ostrzega też przed silnym wiatrem do około 100 km/h.

 

 

 

laf/Reuters

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!