Zamknięte przejścia i kontrole na granicach. Słowacja zmienia zasady

Świat
Polsat News
Każda osoba wjeżdżająca z większości państw europejskich, w tym z Polski, musi mieć wypełniony elektroniczny formularz

Na Słowacji policja rozpoczęła intensywne kontrole na granicy. Chodzi o przestrzegania zasad, wprowadzonych z powodu COVID-19. Zamknięto część przejść z Polską.

Do 9 lipca obowiązują dotychczasowe przepisy związane z wjazdem na Słowację. Każda osoba wjeżdżająca z większości państw europejskich, w tym z Polski, musi mieć wypełniony elektroniczny formularz.

Zmiany od piątku

Poza tym, wjeżdżający do Słowacji muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, przyjąć co najmniej jedną dawkę, od podania której upłynęło przynajmniej 21 dni lub być ozdrowieńcem.

 

Te zasady zmienią się 9 lipca. Wjazd na Słowację bez obowiązku poddania się pięciodniowej kwarantannie będą miały tylko osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy. Kontrole na granicach mają być jeszcze bardziej szczegółowe.

 

ZOBACZ: Słowacja. Od 9 lipca obowiązek kwarantanny dla niezaszczepionych podróżnych

 

Część przejść będzie nieczynna. Z Polską zamknięte będą: Radoszyce-Palota, Ożenna-Niżna Polianka, Konieczna-Becherov, Muszynka-Kurov, Leluchów-Czircz, Niedzica-Łysa nad Dunajcom, Łysa Polana-Tatranska Javorina, Chochołów-Sucha Hora, Winiarczykówka-Bobrov oraz Ujsoły-Novot.

 

Podobnie będzie na pozostałych słowackich granicach z Czechami, Węgrami i Austrią.

laf/msl/Polsat News/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!