Alerty IMGW. Możliwe podtopienia i burze z gradem

Polska
PAP/Jakub Kaczmarczyk
IMGW w sobotę wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed możliwością gwałtownych wzrostów stanów wód i wystąpienia podtopień dla czterech województw

IMGW w sobotę wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed możliwością gwałtownych wzrostów stanów wód i wystąpienia podtopień dla czterech województw. Ponadto pojawiły się ostrzeżenia przed burzami z gradem.

"Zostały wydane ostrzeżenia hydro 1 stopnia na gwałtowne wzrosty stanów wody dla zlewni w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia" - napisano na Twitterze IMGW.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska te mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne.

Kolejne gwałtowne burze

W regionach tych prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą opady deszczu sięgające lokalnie do 40 mm, a także porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może pojawić się również grad.

 

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska te mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne

dsk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!