Nawałnice we wschodniej części kraju. Pogoda na środę

Polska
zdjęcie ilustracyjne/Polsat News
W ciągu jednej godziny może spaść do 30-50 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań

Pogoda coraz bardziej będzie dawać się nam we znaki, ponieważ zapowiada się nie tylko niezmiernie gorąco, ale też burzowo i deszczowo. Zjawiska mogą być miejscami gwałtowne i powodować szkody materialne.

W środę rozpogodzenia na zachodzie, północnym zachodzie i miejscami na południu kraju. Na pozostałym obszarze spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, którym w centrum i na wschodzie będą towarzyszyć burze, miejscami gwałtowne.
 
 
TwojaPogoda.pl
 
 
W ciągu jednej godziny może spaść do 30-50 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

Na wschodzie upalnie

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 19 stopni na wybrzeżu przez 23-25 stopni na większym obszarze do 30 stopni na Mazowszu. Wiatr z północy i zachodu, a na wschodzie z południa, będzie słaby.
 
 
Ciśnienie jest podwyższone i będzie rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1016 hPa na wschodzie do 1019 hPa na zachodzie. Biomet przejdzie w korzystny, jedynie w strefie upału i burz pozostanie niekorzystny. Będziemy w tych regionach zmęczeni, osłabieni i rozdrażnieni.
ms/TwojaPogoda.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!