Dzień Ojca. Para prezydencka składa życzenia. Premier: ojcostwo jest powodem do dumy

Polska
Facebook/Mateusz Morawiecki
Szef rządu zamieścił pod wpisem kilka zdjęć z rodzinnego albumu ze swoimi dziećmi

Ojcostwo jest powodem do dumy; odpowiedzialność za rodzinę to podstawowe zadanie każdego mężczyzny - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku w Dniu Ojca. Szef rządu zamieścił też zdjęcia z rodzinnego albumu ze swoimi dziećmi.

23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Premier w swoim wpisie na Facebooku określił odpowiedzialność za rodzinę za "podstawowe zadanie każdego mężczyzny".

 

ZOBACZ: Premier pokazał, jak spędził długi weekend. Zdjęcia z rodziną

 

"Odpowiedzialność za rodzinę, to podstawowe zadanie każdego mężczyzny. Bycie ojcem jest olbrzymim wyzwaniem. Stajemy się mentorami naszych dzieci, uczymy poznawać świat, pokazywać co jest dobre, a co złe. Ojcostwo jest powodem dumy. Jesteśmy też lepsi wobec świata, a i świat w naszych oczach staje się nam bardziej przyjazny" - napisał premier.

 

 

"My, Ojcowie, dzisiaj obchodzimy święto. W takich chwilach przypominam sobie moje kontakty z Ojcem, który uczył mnie jeździć na rowerku, wspinać po drzewach, ku utrapieniu Mamy, a potem stał się przewodnikiem intelektualnym w rozmowach i dyskusjach. I za to wszystko, dziękuję Ci Tato" - dodał Morawiecki.

 

Szef rządu zamieścił też pod wpisem kilka zdjęć z rodzinnego albumu ze swoimi dziećmi. 

"Tata to lojalny obrońca i przyjaciel"

"Z okazji dzisiejszego wyjątkowego święta - Dnia Ojca - prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń i gratulacji. Niech w domach Panów zagości atmosfera szczególnej radości, bliskości i serdeczności. Niech będzie to dzień, w którym najpełniej będzie można odczuć dziecięcą miłość, wdzięczność, szacunek i przywiązanie. Życzymy satysfakcji z osiągnięć młodszych i starszych pociech oraz udanych starań o to, aby zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo i dobry start w dorosłe życie" - napisali prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w życzeniach, które zamieszczono na stronie internetowej prezydenckiej kancelarii.

 

ZOBACZ: Krosno Odrzańskie. W ostatniej chwili uratował syna przed nadjeżdżającym autem

 

Para prezydencka podkreśliła, że tata to lojalny obrońca i przyjaciel, czuły opiekun i towarzysz zabaw, autorytet i stanowczy wychowawca, nauczyciel postaw moralnych i patriotycznych. "Bez wątpienia jest jedną z najważniejszych osób w życiu zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Spełnienie, które niesie ze sobą odpowiedzialne ojcostwo, łączy się z radością współtworzenia rodzinnego szczęścia oraz ze świadomością, że w ten sposób budowane są więzi naszej wspólnoty" - czytamy w życzeniach.

 

"Życzymy dobrego zdrowia, pogody ducha..."

Prezydent wraz z małżonką zwrócili uwagę, że czas zmagań z pandemią Covid-19 okazał się też kolejnym dowodem na to, że "ojcowskie poświęcenie, zaradność, opanowanie i wytrwałość to nieoceniony skarb każdej rodziny".

 

ZOBACZ: Prezydent: skuteczna odbudowa po pandemii wymaga globalnej solidarności

 

"Za to wszystko pragniemy dzisiaj najserdeczniej podziękować. Najbardziej jednak życzymy Panom, sobie i wszystkim polskim rodzinom, aby trudy i problemy związane z epidemią skończyły się jak najszybciej. Ufamy, że stopniowy powrót do normalności i zwycięstwo nad pandemią ułatwią Panom wypełnianie obowiązków domowych i zawodowych - przynosząc także więcej okazji do odpoczynku i relaksu w gronie najbliższych" - czytamy.

 

"Drodzy Ojcowie! Życzymy dobrego zdrowia, pogody ducha, dostatku i harmonii w życiu rodzinnym oraz spełnienia marzeń. Wszystkiego dobrego!" - napisała para prezydencka. 

ms/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!