Łódź. W niedzielę zaszczepiono ponad stu bezdomnych

Polska
PAP/Roman Zawistowski

W Łodzi na placu Jana Pawła II przeciwko Covid-19 zaszczepiono ponad sto osób, głównie tych, którzy są w kryzysie bezdomności - powiedziała w niedzielę po południu pełnomocniczka ds. szczepień wojewody łódzkiego Jolanta Kowalik-Gęsiak.

Zorganizowany i uruchomiony w niedzielę przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej, na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

Jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson

Punkt czynny był w niedzielę od godz. 10. Stosowane były jednodawkowe preparaty antycovidowe firmy Johnson&Johnson.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 20 czerwca

 

- Po południu przed punktem przed katedrą zaczęli się gromadzić potrzebujący, który przyszli tu na zupę" - zwróciła uwagę pełnomocniczka wojewody ds. szczepień. - Dla osób, które się zaszczepiły rozdawaliśmy dodatkowe posiłki - przekazała. - Co istotnie szczepiliśmy osoby, które nie miały dowodu tożsamości. W naszym punkcie mobilnym zabiegom poddawały się również osoby, które przyszły "z ulicy", nie mające problemów z bezdomnością - zaznaczyła.

 

- Niektórzy łódzcy bezdomni, którzy przyszli w niedzielę na plac katedralny są już zaszczepieni jedną dawką bądź już w pełni. Była też spora grupa osób w kryzysie bezdomności, która przyjechała tu specjalnie zaszczepić się w niedzielę preparatem jednodawkowym - relacjonowała Kowalik-Gęsiak.

 

Za tydzień, w niedzielę 27 czerwca mobilny punkt szczepień dla bezdomnych ponownie stanie przed łódzką archikatedrą. W podobnym punkcie będzie można się zaszczepić także w przyszły weekend w Skierniewicach (łódzkie). 

jo/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!