Aplikacja napisana przez programistów z Brazylii wyświetla na ekranie animację wentylatora i odtwarza jego dźwięk. Do wyboru są trzy rodzaje odgłosów i dwa kolory - niebieski i czerwony.


Ze sklepu Google pobrało ją ponad milion osób. Średnia ocena programu wynosi 3,3 w skali, w której 5 to najwyższa nota.


Najniższą ocenę wystawiło prawie 4,5 tys. użytkowników. W zdecydowanej większości uzasadnieniem niezadowolenia z aplikacji jest fakt, że wiatrak nie chłodzi.

 

"Po co ta aplikacja?"


"Po co jest ta aplikacja, skoro nie chłodzi" - pyta część użytkowników. "Nie działa", "nic nie daje" - piszą inni.


W odpowiedzi tysiące innych użytkowników ironizują i żartują z faktu, że tyle osób uwierzyło, iż wiatrak z aplikacji może chłodzić.


"Najlepsza apka na świecie. Świetnie sprawdza się w te upały. Ja sam polecam najpierw dać telefon do zamrażarki i dopiero potem uruchomić wiatrak. Jest świetny efekt chłodu" - radzi jeden z użytkowników.


"Przecież to działa! Tylko musicie zmienić wiatrak na niebieski! Niebieski chłodzi a czerwony grzeje! Genialne!" - poleca inna internautka.


"Zanurzyłem telefon w wodzie i jest bardzo przyjemna mgiełka!", "Tak wieje, że przeciąg zamyka mi wszystkie drzwi w mieszkaniu", "Zostawiłem włączony na noc i niestety rano po przebudzeniu miałem odmrożone palce u stóp" - żartują użytkownicy, dając aplikacji najwyższą notę.


Twórcy programu wyjaśnili, że aplikacja jest żartem, a ich celem było jedynie zapewnienie "dobrego snu z najlepszym dźwiękiem do spania dla wszystkich fanów wiatraków".

 

polsatnews.pl