Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", opłaty za przejazd nie będą pobierane w przypadku powstawania korków w czasie wszystkich wakacyjnych weekendów od 22 czerwca do 2 września, dokładnie od piątku od godz. 16 do niedzieli do godz. 22 i dodatkowo 15 sierpnia od godz. 0 do 22.

 

Szlabany będą podnoszone na pół godziny, gdy średni czas na uiszczenie opłaty w Nowej Wsi koło Torunia lub w Rusocinie przed Gdańskiem przekroczy 25 minut. W przypadku dłuższych zatorów czas otwarcia bramek będzie przedłużany do 45 min.

 

Zarządca autostrady nie straci

 

Dodatkowo przez całe wakacje opłata za przejazd samochodem osobowym czy motocyklem tym 150-km odcinkiem A1 zostanie zaokrąglona z 29 zł 90 gr do 30 zł. To ma usprawnić rozliczenia i skrócić zatory.

 

Na otwieraniu szlabanów nie straci zarządca autostrady A1, spółka GTC, ponieważ od rządu dostaje pieniądze za dostępność autostrady - informuje "DGP".

 

To kolejne wakacje, w czasie których na A1 wprowadzony zostanie czasowo darmowy przejazd. Po raz pierwszy na taki krok zdecydowano się w 2014 r.

 

Dziennik Gazeta Prawna, polsatnews.pl