Dla menedżerów gdańskiej Galerii Metropolia zakaz handlu mógłby obowiązywać co tydzień. Tylu klientów, co dziś, nie było tu jeszcze w żadną niedzielę.

 

"W dniu dzisiejszym obsługujemy wyłącznie podróżnych"


Galeria jest jednocześnie dworcem, więc uznano, że zakaz handlu tu nie obowiązuje. By podkreślić jej dworcowy charakter, na sklepach wywieszono stosowną informację: "Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym obsługujemy wyłącznie podróżnych. Za utrudnienia przepraszamy."


- Tak jak ustawa mówi, możemy obsługiwać tylko podróżnych, natomiast ja nie jestem w stanie odpowiedzieć, kim jest podróżny. Ustawa też tego nie weryfikuje – powiedział Michał Rułka, przedstawiciel inwestora Galerii Metropolia w Gdańsku.


Klientów nie zabrakło. Potrzeba zrobienia zakupów okazała się silniejsza niż wola ustawodawcy.

 

"W sobotę możemy się uczyć, a w niedzielę jechać na zakupy"


- Od poniedziałku do piątku chodzimy do szkoły, tak jak ja chodzę, w sobotę możemy się uczyć, a w niedzielę możemy jechać na zakupy – powiedziała jedna z klientek.


Za ladami stanęli jednak głównie właściciele - na wszelki wypadek.


- Jesteśmy dworcem, więc powinien stać pracownik dzisiaj, ale ze względu na to, że to jest pierwsza niedziela, postanowiłyśmy same otworzyć – powiedział Monika Kaiser-Szczęsny, właścicielka sklepu z biżuterią.

 

Wydarzenia, PAP