Były króliki, będzie portal o zdrowiu prokreacyjnym

Polska
Były króliki, będzie portal o zdrowiu prokreacyjnym
MZ

Nowy portal o zdrowiu prokreacyjnym zapowiedział - jako finał kampanii ze spotami o królikach - minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Portal - zdaniem Radziwiłła - "będzie mówił o różnych aspektach życia prokreacyjnego, o tym, co można i należy robić, by zwiększyć możliwości posiadania dzieci w przyszłości".

Pytany w poniedziałek w telewizji wpolsce.pl o kampanię spotów z królikami, która ma przekonywać o zdrowym stylu życia w kontekście zdrowia prokreacyjnego, Radziwiłł powiedział o jej finale. - Finałem tej kampanii będzie poważny portal informacyjny, który będzie mówił o różnych aspektach życia prokreacyjnego, o tym, co można i należy robić, by zwiększyć możliwości posiadania dzieci w przyszłości - wyjaśnił minister.


Dodał, że program o zdrowiu prokreacyjnym jest adresowany do ludzi młodych.

 

"Dokicać do lekarza, a nie »kró-licznej« rodziny"


W jednym z filmików widać króliki na łące; lektor wypowiada następującą kwestię: "Kto jak kto, ale my króliki wiemy, jak zadbać o liczne potomstwo. Chcesz poznać nasz sekret? Po pierwsze, dużo się ruszamy. Po drugie, zdrowo jemy. Po trzecie, nie stresujemy się, kiedy nie musimy. I po czwarte, nie używamy sobie. Więc jeśli chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem, co mówię, ojciec miał nas 63".


Spot kończy się słowami: "Wspieramy zdrowy styl życia. Ministerstwo Zdrowia". W tle pojawia się logo Narodowego Programu Zdrowia.


Inny spot przestrzega przed "skakaniem z kwiatka na kwiatek", bo można się "dokicać do lekarza, a nie »kró-licznej« rodziny".


Spoty mają być emitowane do końca roku w czasie największej oglądalności we wszystkich ogólnopolskich telewizjach.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze