Złota PIKE to prestiżowa nagroda Członków Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, którzy od 2007 roku w ten szczególny sposób wyróżniają przedsiębiorstwa oraz instytucje przyczyniające się do rozwoju całej branży i swoją działalnością - zarówno biznesową, jak i społeczną - stanowią wzór do naśladowania.

 

PIKE zrzesza około 110 firm stanowiących integralną część polskiego rynku mediów elektronicznych. Członkowie izby reprezentują blisko 75 proc. krajowego rynku telewizji kablowej.

 

PIKE jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej, reprezentuje również polski rynek kablowy na forum międzynarodowym, m.in. poprzez członkostwo w Cable Europe.

 

Jako organizacja samorządu gospodarczego Izba współtworzy m.in. zasady działania polskiego rynku audiowizualnego. Reprezentuje interesy operatorów w relacjach z instytucjami legislacyjnymi, parlamentem, prezydentem i rządem oraz regulatorami rynku.

 

Współpracuje przy powstawaniu ustaw regulujących działalność branży, takich jak ustawa o radiofonii i telewizji, prawo telekomunikacyjne oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, czy ustawa o kinematografii.

 

Izba zajmuje się także popularyzacją idei nowoczesnej komunikacji elektronicznej.

 

polsatnews.pl