PIKE: największe w Europie Środkowej spotkanie branży internetowej i telewizyjnej

Polska
PIKE: największe w Europie Środkowej spotkanie branży internetowej i telewizyjnej
Polsat News

Przyszłośći szybkiego internetu w Polsce i Europie przed wprowadzeniem europejskiego jednolitego rynku cyfrowego - to główny temat trzydniowej konferencji w Krakowie. Uczestniczą w niej m.in. operatorzy sieci komórkowych, kablowych i platform cyfrowych, producenci sprzętu i nadawcy audiowizualni z Europy Środkowej oraz instytucji związanych z branżą .

Jednym z omawianych zagadnień była aukcja częstotliwości szerokopasmowego internentu LTE. Sposób zakończenia aukcji przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wywołał dużą falę krytyki wśród operatorów, m. in. Polkomtela i P4,  którzy zarzucili resortowi łamanie konstytucji w zakresie bezpieczeństwa prawnego.


- Chcielibyśmy, żeby prawo było respektowane, a więc wszyscy byliśmy za tym, żeby tę aukcję skończyć. Ale skończyć tak, żeby decyzje podjęte później miały trwały skutek - mówił Zygmunt Solorz-Żak, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Polsat.

 

Rada ds. Cyfryzacji działająca przy ministrze administracji i cyfryzacji rekomendowała inne rozwiązanie niż to, które wprowadził minister. Zdaniem Rady, obecne rozporządzenie narusza prawa uczestniczących w aukcji operatorów telekomunikacyjnych 


Według operatorów, sposób rozstrzygnięcia aukcji to poważne zagrożenie, bo choć zapłacili ogromne pieniądze za możliwość korzystania z danej częstotliwości, to nie mają pewności, że będą mogli rzeczywiście z niej skorzystać w przyszłości.


Podczas konferencji po raz kolejny przyznana zostanie nagroda Złotej PIKE, za wkład i wybitne osiągnięcia w rozwój branży komunikacji elektronicznej. PIKE towarzyszy wystawa, podczas której zaprezentowane zostaną produkty i usługi branżowe.

am

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze