Duda: z szefem MON jednolite spojrzenie ws. relacji wojskowych z USA

Polska
Duda: z szefem MON jednolite spojrzenie ws. relacji wojskowych z USA
Polsat News

Jeśli chodzi o relacje wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi oraz obecność wojsk USA na terenie Polski, mam "bardzo jednolite" spojrzenie z ministrem obrony Antonim Macierewiczem - ocenił we wtorek prezydent Andrzej Duda. - Chcemy jak największej obecności wojsk Stanów Zjednoczonych na terenie Polski - powiedział.

Prezydent podczas konferencji prasowej w siedzibie ONZ w Nowym Jorku został zapytany o kwestię mającej się odbyć w tym tygodniu wizyty Macierewicza w USA. W środę szef MON udaje się do Waszyngtonu, podczas swej wizyty ma rozmawiać z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem.

 

- Nie ma absolutnie w tym zakresie żadnych rozbieżności w koncepcji i spojrzeniu na relacje polsko-amerykańskie, jeśli chodzi o naszą obecność w Sojuszu Północnoatlantyckim i nasze relacje bilateralne, także te wojskowe - odpowiedział na pytanie prezydent Duda.

 

Jak podkreślił, w tych sprawach ma "bardzo jednolite spojrzenie z panem ministrem Macierewiczem". - Chcemy jak największej obecności wojsk Stanów Zjednoczonych na terenie Polski. Chcemy, żeby była także infrastruktura armii Stanów Zjednoczonych obecna na naszym terenie i na pewno na te tematy będzie pan minister rozmawiał, bo wiem, że takie są ustalenia - powiedział Duda.

 

PAP

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze