Widzisz wykroczenie? Za informację otrzymasz połowę mandatu. Kontrowersyjna akcja w Tajlandii

Świat
Widzisz wykroczenie? Za informację otrzymasz połowę mandatu. Kontrowersyjna akcja w Tajlandii
Pixabay.com/Daniel79/CC0 Creative Commons

Policja w Bangkoku sięgnęła po niekonwencjonalną metodę, chcąc zadbać o więcej porządku na ulicach - stworzono finansowe zachęty do zgłaszania funkcjonariuszom obecności nielegalnych handlarzy ulicznych i motocyklistów jeżdżących po chodnikach.

Obywatel informujący policję otrzyma połowę mandatu, jakim ukarana zostanie wskazana przez niego osoba, łamiąca przepisy.

 

Mandat może w Bangkoku wynieść nawet 10 tysięcy bahtów (ok. 260 euro), więc współpraca z policją może być całkiem atrakcyjna finansowo.

 

Pierwsze nagrody zostały wypłacone

 

Władze stolicy Tajlandii zwracają uwagę, że teoretycznie takie rozwiązanie możliwe było od dawna, ale nikt go nie stosował. Obecnie ma się to zmienić. Wypłacono już pierwsze nagrody.

 

Działania te są elementem kampanii, mającej na celu zaprowadzenie większego ładu i porządku na ulicach Bangkoku. M.in. do końca roku z głównych, zawsze zatłoczonych ulic mają zniknąć uliczne kuchnie, serwujące tajskie dania. Nie wszystkim się to podoba, ponieważ "street food" w Bangkoku jest od wielu lat magnesem przyciągającym zarówno miejscowych, jak i turystów.

 

PAP

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze