Pogrzeb strażaków z Białegostoku. Zostali pośmiertnie awansowani do stopnia ogniomistrza

Polska
Pogrzeb strażaków z Białegostoku. Zostali pośmiertnie awansowani do stopnia ogniomistrza
Polsat News

We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe dwóch strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku poległych na służbie w trakcie gaszenia pożaru budynku magazynowego przy ul. Dojnowskiej w Białymstoku. Przemysław Piotrowski i Marek Giro zostali pośmiertnie awansowani na stopień ogniomistrza.

Dwóch strażaków w wieku 26 i 29 lat straciło życie w ubiegły czwartek. Brali udział w akcji w budynku na terenie dawnych zakładów mięsnych PMB. Strażacy określili miejsce zdarzenia, jako dwukondygnacyjny budynek, w którym płonęły (powodując bardzo duże zadymienie) składowane tam plastikowe przedmioty.


Jeden ze strażaków osierocił kilkumiesięczne dziecko, drugi za miesiąc miał zostać ojcem.

 

Uroczystości pogrzebowe ogniomistrza Piotrowskiego


Ostatnia droga ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego:
10:00 – Msza Święta w Kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi przy ul. ks. Stanisława Suchowolca 27 w Białymstoku.
Około 11:00 przemarsz konduktu na Cmentarz rzymsko-katolicki przy ul. ks. Stanisława Suchowolca i uroczysty pogrzeb według ceremoniału pożarniczego.

 

Uroczystości pogrzebowe ogniomistrza Giro


Ostatnia droga ogniomistrza Marka Giro:
15:00 – Msza Święta w Kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza przy ul. św. Kazimierza 2 (obok ul. Generała Józefa Hallera) w Białymstoku.
Około 16:00 przejazd konduktu na Cmentarz rzymsko-katolicki w okolice miejscowości Dzikie (Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu) i uroczysty pogrzeb według ceremoniału pożarniczego.


W uroczystościach uczestniczyć będą strażacy z jednostek województwa podlaskiego, delegacje z komend wojewódzkich PSP, szkół PSP, CNBOP, CMP, poczty sztandarowe, kompania honorowa.

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze