MPRI wystawiło na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy Al. Zielenieckiej 6/8 w Warszawie. To działki o powierzchni prawie 5,5 tys. metrów kwadratowych i budynki o łącznej powietrzni 1,4 tys. metrów kwadratowych; ich dzierżawcą jest położony w tym miejscu hotel "Dedek". Cena wywoławcza to 4,5 mln zł plus VAT.

 

Nie ma planu zagospodarowania przestrzennego

 

"W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami MPRI uzyskaliśmy potwierdzenie, że działka została sprzedana w kwietniu" - podało MJN w komunikacie w środę. "Sprzedaż oznacza, że w prywatne ręce trafia część zabytkowego, stuletniego Parku Skaryszewskiego. Obawiamy się, że nowy właściciel będzie mógł ogrodzić teren, zburzyć zabudowania »Dedka«, wybudować w środku Parku apartamentowiec" - powiedział Jan Baran z MJN. Podkreślił, że dla Parku Skaryszewskiego nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

 

MJN nie ustaliło, kto kupił nieruchomość. Według stowarzyszenia miejska spółka sprzedała prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości do 2089 r.

 

Sekretariat spółki poinformował MPRI, że nie obecnie ma nikogo, kto mógłby wypowiedzieć się dla prasy. PAP wysłała więc pytania pocztą elektroniczną. Do czasu nadania depeszy na prośbę o kontakt nie odpowiedział też rzecznik stołecznego ratusza.

 

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest położony w dzielnicy Praga Południe. Został wpisany do rejestru zabytków w 1973 r. Ma 58 hektarów powierzchni.

 

PAP